Sooduspakkumine Mehhiko

väljumisele 09.12 (11 ööd) – viimased 3 kohta!
11 päeva Mehhiko alates 1 468,00 €
Operaator: Novatours
Sooduspakkumine Mehhiko
 09.02.20 / 11 ööd 

Calypso (3) Standard hommikusöök 1468.-

Tukan Hotel & Beach Club (4) Deluxe Room hommikusöök 1850.-

Flamingo Cancun Resort (4) Standard 1986.-

* Maksumus inimese kohta kahekohalises toas
* Dünaamiline hinnakujundus 

Reisipakett (hinnas):
– Lend Tallinn-Almeria-Tallinn
– Transfeerid lennujaamast hotelli ja tagasi
– Majutus vastavalt valitud öödeks, valitud hotellis, valitud toitlustusega
– Reisiesindaja teenused kohapeal

Lisatasu eest:
– Reisikindlustus
– Viisa vajadusel

NB! Täpne paketi hind sõltub reisi kuu- ja nädalapäevast, laste vanusest, toatüübist hotellis ning vabade kohtade saadavusest tellimise hetkel. Hinnad erinevad periooditi, täpsusta palun meie reisikonsultandiga!
Broneeri reis kohe, helista +372 6788 686+372 58 855 538 või travibest@travibest.ee

 

Ametlik nimetus Mehhiko Ühendriigid (Los Estados Unidos Mexicanos)

Eesti passiga viisavaba, turistikaardi saab lennukis ning see tuleb alles hoida kuni riigist lahkumiseni.

Mehhiko – see nimi ühendab endas väga paljut: latiino-sharmi, mitmepalgelist eksootilist loodust, salapäraste asteekide-maiade jt. ameerika põlisrahvaste kõrgkultuuride kultuuripärandit ning traditsioonilisi indiaanikülasid aga ka lummavalt türkiissinise Kariibimere äärseid valge liivaga randasid ning ameerikalikku puhkuseparadiisi lisaks veel ühe maailma suurima linna-Mexico City kontraste. Saab sõita Sierra Madre mäestiku käänulistel teed, imetleda vulkaanide lumiseid tippe, ronida Kuu ja Päikese põramiidide tippu, kaeda Agua Azuli koskesid džunglis jpm. Juba üksnes 2 000 000 km2 territooriumi ja üle 100 milj. rahvaarvuga riigi suurus on muljetavaldav. Samuti ka kohapeal kõneldavatate keelte arv-peale hispaania keele ,mis on mehhiko riigikeelseks räägitakse põliselanike poolt veel 50 erinevat indiaani dialekti. Enamasti kõikjal mõistetakse hispaaniakeelt, turismipiirkondades saab siiski hakkama ka inglise keelega.

Mehhikosse saabumisel tuleb täita migratsiooni kaart, mis esitatakse passikontrollis koos passiga. Selle passikontrolli poolt tagastatav osa tuleb kindlasti alles hoida (passi vahel) kuni maalt lahkumiseni.
Ajavahe eestiga on 8t st. Mehhikos on kell meie ajast 8 t võrra taga.

Mehhiko kliima:
Mehhiko kliima oleneb nii laiuskraadist kui ka kõrgusest merepinnast. Mehhiko lõuna-ja keskosa asub troopika, põhjaosa lähistroopika vöötmes. Suur osa meie reisist kulgeb kesk-Mehhiko kiltmaal kus on parasvöötme kliima (2240 m kõrguses asuva Mexico City keskm temp. nov. 10-22o C, meeldivalt jahe on ka näit. San Cristobalis).Seega kulub reisi esimesel poolel ära ka pikad püksid ning pikkade varrukatega jakk.Palav ja niiske troopiline kliima valitseb aga Yucatani poolsaarel st. meie reisi teisel poolel , kus võib oodata temp 23-30 oC.Kuigi novembrist märtsini peaksolema nn.kuiv periood võib ette tulle ka troopilis vihmahooge.
Päike on väga ere ja tugev- tumedad päikeseprillid, peakatted ning kõrge kaitsefaktoriga päevituskreem on kindlasti vajalikud. Samuti nagu ka mugavad jalanõud, mis püramiididele ronides jalast ära ei tule.

Mehhiko rahvusköök:
Hommikusöök on enamasti kas rootsilaud või nn. American breakfast. Peaaegu kunagi ei puudu hommikusöögi menüüst muna- praetuna soovi kohaselt- munapudruna, omletina mitmesuguste lisanditega, härjasilmana jne.
Lisandite ja kastmete hulgas on mitmeid üsna teravamaitselisi- (lisandid ei ole muidugi kohustuslikud).

Söögid joogid:
Mehhiko söögid-joogid on paljudele tuttavad kogu maailmas levinud TexMex versioonis. Tegelikul mehhiko köögil pole sellega eriti palju ühist. Põhitoiduaine on muidugi mais. Maisi süüakse igal kujul- keedetud tõlvikutest-elote’dest, mida tšilli piraga maitsestatakse kuni loendamatute tortilla’de- tacos’ste variantideni. Tähtsal kohal on Mehhiko köögis muidugi tšilli e. jalapeno-pipar ja mitut värvi ning erineva suurusega oad- frijoles. Ubadest tehtud paks salsa kõib igasöögikorra juurde ja saadab teid kõikjal, nagu ka tequila ja margarita. Autentsed mehhiko road on näit. mole poblano-paljudest komponentidest vürtsikas šokolaadikaste linnuliha juurde või Yucatani poolsaarel levinud laimiga maitsestatud kanasupp –sopa de lima,lisaks hulgaliselt erinevates värvitoonides salsa’sid e. kastmeid, väga teravatest jalapeno st, mahedama avokaado (quacamole) ja läägevõitu ubadeni...Armastatakse ootamatuid magusa-soolase kombinatsioone (ananass soola ja tšilli pipraga, margarita soolaga jne).

Vesi:
Kraanivesi ei ole enamasti joodav. Nii joomiseks kui ka hammaste pesemiseks on soovitav kasutada pudelivett. Sama kehtib ka näit. puuviljade pesemise kohta.Puhastatud vett (acqua purificada) müüakse marketites, hotellides jne.

Mehhiklased tahavad igal ajal väärikad ja teiste poolt lugupeetud olla. Nende seisukohast väljendatakse väärikust viisakuse ja lugupidamisega ülejäänute suhtes, maheda kõneviisiga, rahulikkuse ja tagasihoidlikkusega ning pinge all rahulikuks jäädes. Nende mõistes tähendavad head maneerid, et vestluses ei katkestata rääkijat, peetakse lugu teiste arvamusest ning osatakse ka viisakalt “ei” öelda. Olge ettevaatlik kannatamatuse ülesnäitamisega oma mehhiko partneri suhtes kas sõnades või kehakeele kaudu (ohked, käed puusal, kella vaatamine), jutusse vahelesegamise või kõneaine järsu muutusega. Harjutage rahulikkust ja taktitunnet. Võtke omaks mehhiklaste vaimne vaade, et alati jätkub aega huumorile, ootamatustele ja elu nautimisele. Mehhiklased püüavad oma negatiivseid tundeid peita ja otsest vastasseisu vältida. Eurooplastesse suhtutakse lugupidamisega kui cultodesse, mis tähendab tsiviliseerituid, hästi harituid, selgelt mõtlevaid inimesi.
Ärge vaevake oma pead sellega, missugune peaks ükskõik millises olukorras olema sünnis käitumisviis. Pigem keskenduge sellele, et arvestate teistega. Kasutage viisakaid tervitussõnu, paluge ja tänage. Vältige äkilisust, pealetükkivust või rõhutatud avaldusi nagu “ei”, “mulle see ei meeldi” või “ma pole nõus”. Kõigele lisaks vältige ükskõik kelle kritiseerimist või avalikku kimbatusse viimist. Lugupidamine on hädavajalik, eriti kõrgel postitsioonil olevaile. Kutsuge neid tiitlite järgi.

Välismaalasi hinnatakse mitte ainult nende maneeride, vaid ka nende staatuse ja hoiaku järgi. Olgugi et pole just hea oma võimetega uhkustada, andke neist teada juhul kui olete oma kompanii juht või teil on ülikooli diplom. Pidage meeles, et mehhiklased kahtlustavad mittemehhiklasi omakasupüüdlikkuses ja selles, et seejuures ei näidata üles vähimatki lojaalsust Mehhiko riigi või rahva vastu.

Heal rõivastumisel ja hoolitsetud välimusel on suur tähtsus. Ebakohast juhuslikku riietumisviisi võib tõlgendada lugupidamatuse märgina. Peatumine kõrgema järgu hotellis avaldab teie mehhiklasest partnerile muljet, nagu ka teie ettepanek noobli restorani külastamiseks.
Mehhiklasi viib sügavasse hämmeldusse see, kui avalikus paigas kantakse lühikesi pükse või võetakse endale vabadus kellegi kodus viibides kingad jalast võtta.

Terviseriskid ja vaktsineerimised Mehhiko reisil
Kohustuslikke vaktsineerimise Mehhikosse sõitjalt ei nõuta kuid soovituslikud on vaktsineerimised eelkõige
A –ja B hepatiidi aga ka kollapalaviku, kõhutüüfuse m ning koolera vastu. Samuti malaaria tabletid.
Riskiteguriks on ka tundmatud toidud, puuviljad-aedviljad ning koguni organismile võõras bakteriaalne maailm.
Võimalikke terviseriskide vältimiseks soovitame Mehhikos:
*pesta tihti käsi. Eriti enne iga söögikorda
*juua alati pudelivett
*süüa hästiküpsetatud liha ja kala
*juurvilju süüa keedetult ja puuvilju kooritult
*hoiduda liiga teravatest lisanditest
* tänavalt pakutava puhul tuleb olukorda igal konkreetsel juhul kriitiliselt hinnata. Alati on kindlam hoiduda söömisest tundmatus, ebasanitaarses kohas* Vajalikud väljad